6-осна работна станица за роботика за заварување од не'рѓосувачки челик и алуминиум
Опис
Позиционерот со 2 оски може да постигне хоризонтално ротирање од ±180° и ротирање со превртување.
Ротацијата на позиционерот се контролира од контролниот кабинет кој се поврзува под контролниот кабинет на роботот. За време на процесот на заварување, може да се реализираат синхронизирани движења помеѓу роботот и позиционерот.
Овој позиционер е погоден за работни парчиња што треба да се заваруваат под повеќе агли и може да се користи со роботи за заварување за пофлексибилна работа на заварување и за подобрување на ефикасноста и квалитетот на заварувањето.
Технички параметар на позиционерот
| Модел | JHY4030P-080 |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Калкулација на изолација на мотор | F |
| Работна маса | Дијаметар 800 мм (може да се прилагоди) |
| Тежина | Околу 400 кг |
| Макс. носивост | Аксијален товар ≤300 кг / ≤500 кг / ≤1000 кг (>1000 кг може да се прилагоди) |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Компоненти на роботска работна станица
| Производ | Количина |
| 6-осен робот за заварување | 1 сет |
| Позиционер со 2 оски | 1 сет |
| Извор на енергија за заварување | 1 сет |
| Заварувачка ламба | 1 сет |
| Контролна кутија | 2 парчиња |
| Станица за чистење на факели | 1 сет |
| Роботска линеарна шина | *м (опционално) |
| Ласерски сензор | 1 сет (опционално) |
| Завеса за безбедност на светлина | 1 сет (опционално) |
| Безбедносна ограда | *м (опционално) |
Зошто да нѐ изберете нас?
1. Ние сме една од серијата до производителот на роботи за заварување во Кина.
2. Ние не сме само производител на роботи, туку произведуваме и позиционери.
3. Повеќе од 10 години искуство во роботски интегрирани проекти.
4. Системот за контрола на роботот е лесен за ракување и стабилен за употреба.
5. Системот за контрола на роботот може да контролира до 12 оски.
6. Нашите производи се продаваат во повеќе од 30 окрузи во Југоисточна Азија, Западна Азија, Европа, Северна Америка, Јужна Америка, Австралија итн.













