6-оска заварена роботска рака со 3-оска ротирачки позиционер
Технички параметар на позиционерот
| Модел | JHY4030S-180 / JHY4030S-250 |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Калкулација на изолација на мотор | F |
| Работна маса | 1800X800mm / 2500X800mm (може да се прилагоди) |
| Тежина | Околу 1600 кг |
| Макс. носивост | Аксијален товар ≤100 кг / ≤300 кг / ≤500 кг (>500 кг може да се прилагоди) |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Опис
Позиционерот со 3 оски може да се ротира хоризонтално како целина, а двете работни маси може да се превртуваат и ротираат така што работниците можат едноставно да стојат на едната страна за да го товарат и истоварат материјалот. Го намалува трудот на работниците и значително ја подобрува ефикасноста на работата.
Можете да го промените распоредот на станицата според ситуацијата на теренот. Периферната опрема што можете да ја изберете вклучува: станица за чиста факел, ротирачки позиционер, систем за ласерско следење, кутија за далечинско управување итн. Можеме да понудиме бесплатна технолошка обука.
Два вида позиционер за заварување со 3 оски за опција:
Лева слика: 3-осен хоризонтален ротирачки позиционер за заварување
Десна слика: 3-осен вертикален ротирачки позиционер за заварување
Изберете го носивоста (стандарден носивост 300 кг/500 кг/1000 кг) и големината на работната маса (стандардна големина 1800 * 800 мм или 2500 * 800 мм) што е соодветна за вашиот обработлив дел! Прифаќаме и прилагодување!
Материјал
Заварување од не'рѓосувачки челик
Заварување на алуминиум
Заварување на јаглероден челик
Заварување со поцинкувани цевки/цевки/плочи
Заварување со ладна ролна
Пакет:Дрвени кутии
Време на испорака:40 дена по приемот на претплатата
Најчесто поставувани прашања
1. Која е минималната конфигурација за станица за заварување?
A: Еден робот и една маса за заварување. За комплицирани парчиња, можеби ќе биде потребен позиционер, ако сакате поголема работна ефикасност, два позиционери се добар избор.
2. Што вклучува целиот систем на роботи за заварување?
A: Целиот систем на робот за заварување вклучува роботска рака, контролер, извор на енергија за заварување, позиционери, тела, чистач на пиштол за заварување (факел), заштитна ограда за завеса за безбедност итн.
3. Дали системот на роботски станици има потреба од високи барања за животната средина?
A: Соодветна амбиентална средина е: 0~45℃, 20-80% RH (без кондензација).











