роботско решение за автоматско заварување

Како да изберете сигурна работна станица?
Прво, кажете ни ги деталите за вашиот работен дел, како што се материјалот на работниот дел, дебелината, димензиите, тежината.
потоа кажете ги вашите барања: ефектот на заварувачкиот шев што го сакате, безбедносните работни средини итн.
Потоа зборуваме за вашиот процес на производство, како го извршувате сечењето? Дали отстапувањето е големо помеѓу дел и дел?
Конечно, препорачуваме соодветна роботика, позиционери, роботски шини, ласерски сензори, безбедносни светлосни завеси, безбедносни огради итн. за различни апликации и спецификации за да одговараат на процесот на производство на клиентот.
Технички параметар на позиционерот
| Модел | JHY4030U-120 |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Калкулација на изолација на мотор | F |
| Големина на грамофонот | 1200X650mm (може да се прилагоди) |
| Тежина | Погледнете ја вистинската тежина |
| Макс. носивост | Аксијален товар ≤300 кг / ≤500 кг / ≤1000 кг (>1000 кг може да се прилагоди) |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Компоненти на роботска работна станица
1. Робот за заварување:
Тип: MIG робот за заварување-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG робот за заварување: BR-1510B, BR-1920B
Ласерски робот за заварување: BR-1410G, BR-1610G
2. Позиционер
Различен тип: 1 оска, 2 оски, позиционер со 3 оски, носивост: 300/500/1000 кг или прилагодено
3. Земјена шина
Тип: носивост 500/1000 кг, должина ≥3 м за опционално.
4. Машина за заварување
Тип: машина за заварување 350A/500A
Карактер: може да се користи за јаглероден челик, алуминиум од не'рѓосувачки челик и поцинкувано заварување
5. Заварувачка ламба:
Тип: 350A-500A, воздушно ладен, водено ладен, туркање-влечење
6. Станица за чистење на факелот:
Тип: Автоматско чистење на пневматски факел за заварување
Функција: сечење на жица за заварување, чистење на факел, прскање со масло
7. Ласерски сензор (опционално)
Функција: следење на заварување, позиционирање.
8. Завеса за безбедност на светлината (опционално)
Функција: обично се инсталира на безбедносната ограда за ефикасно да ги заштити луѓето со блокирање на безбедносната светлосна завеса
9. Безбедносна ограда (опционално)
Функција: Инсталиран на периферијата на роботската работна станица за да се изолира опремата за да се заштити безбедноста на персоналот
Пакување: Дрвени кутии
Рок на испорака: 40 дена по приемот на претплатата












