високопрецизен позиционер за заварување со серво мотор
Димензии на позиционерот

Опис
2-ОСЕН СЕРВО ПОЗИЦИОНАТОР
- Позиционери за системи на роботи за заварување
-Една оска може да се ротира хоризонтално, а другата оска може да се превртува нагоре и надолу за заварување под повеќе агли на сложени обработливи парчиња
- Позиционерот користи ист уред за возење како и роботот и е достапен со голема брзина, голема прецизност и голем товар
- Обезбедува повисок квалитет на заварување
- Може да се реализира компактно тело со подобрен дозволен момент, инерција и носивост
Може да се прилагоди на други марки роботи како Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Цртежот на моторот треба да го понудат клиентите, а потоа ја оставаме дупката за инсталација врз основа на цртежот на моторот)
PLC кабинетот е опционален.
Дијаметар на позиционерот
| Модел | JHY4030P-080 |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Класа на изолација на моторот | F |
| Работна маса | Дијаметар 800 мм (може да се прилагоди) |
| Тежина | Околу 400 кг |
| Макс. носивост | Аксијален товар ≤300 кг / ≤500 кг (>500 кг може да се прилагоди) |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Пакување: Дрвени кутии
Рок на испорака: 40 дена по приемот на претплатата
Најчесто поставувани прашања
1.П: Може ли да го користам вашиот позиционер за мојот робот fanuc/abb/kuka/yaskawa?
A: Да. Но, моторот треба да го понудите и инсталирате сами.
2.П: Може ли вашата позиција да се движи синхронизирано со вашиот робот?
A: Да.






