Високо ефикасен 3-осен ротирачки позиционер за заварување
Димензии на позиционерот

Опис
● Овој позиционер со 3 оски е составен од единица за ротација на работната маса, единица за хоризонтална ротација на рамката и електричен систем за контрола.
● 2 работни плочи на еден позиционер, работат само со товарење и истовар на работниот материјал од едната страна, одлична ефикасност во работата и компресиран простор
● Движењето на позиционерот може брзо да се контролира со копчето за стартување и стопирање.
● Може да се прилагоди на други марки роботи како Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (цртежот на моторот треба да го понудат клиентите, а потоа ја оставаме дупката за инсталација врз основа на цртежот на моторот)
PLC кабинетот е опционален.
Дијаметар на позиционерот
| Модел | JHY4030S-180 |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Класа на изолација на моторот | F |
| Работна маса | 1800*800мм (може да се прилагоди) |
| Тежина | Околу 1600 кг |
| Макс. носивост | Аксијален товар ≤300 кг / ≤500 кг / ≤1000 кг (>1000 кг може да се прилагоди) |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Главни производи на нашиот позиционер за заварување
Позиционер за заварување со ротација на глава-опашка од 1 оска
1 оска со вертикално ротирачки позиционер за заварување на главата на челото
1 осен хоризонтален ротирачки позиционер за заварување
2-оски P-тип позиционер за заварување
2-оски U-тип позиционер за заварување
2-оски позиционер за заварување од тип L
Позиционер за заварување од тип L со 2 оски за кревање
3-осен хоризонтален позиционер за заварување
3-оски позиционер за заварување со превртување нагоре-надолу
2-оски позиционер за заварување со глава и опашка, прилагодлив на кундакот
Пакување: Дрвени кутии
Рок на испорака: 40 дена по приемот на претплатата
Најчесто поставувани прашања
П: Дали сме трговска компанија или производител?
A: Ние сме производител со повеќе од 10 години искуство.
П: Дали имате сопствена роботика за заварување?
A: Да. Ние сме исто така производител на роботика за заварување.
П: Може ли позиционерот да се стави на логото на клиентот?
A: Да, можеме да го ставиме вашето лого на него.
П: Како можете да го гарантирате квалитетот на производот?
A: Имаме строг систем за контрола на квалитетот во процесот на производство и ги поздравуваме клиентите да дојдат да нè посетат за да го проверат квалитетот на производот пред испорака.
П: Колку трае гарантниот период?
A: Една година.






