позиционер за заварување со вртење на цевки со серво мотор
Димензии на позиционерот

Опис
- Овој позиционер за заварување цевки се користи за различни апликации, почнувајќи од намотување на цевки до позиционирање на многу долги делови како што се компоненти на шасијата или столб за улично осветлување.
- Позиционерите за заварување значително ја зголемуваат продуктивноста при заварување цевки, шахти, тркала, лакти и други фитинзи.
- Големината на грамофонот за заварување и носивоста на оската може да се прилагодат, достапни се стеги и потпорно тркало.

- Може да се прилагоди на други марки роботи како – Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (цртежот на моторот треба да го понудат клиентите, а потоа ја оставаме дупката за инсталација врз основа на цртежот на моторот)
- PLC кабинетот е опционален.
Дијаметар на позиционерот
| Модел | JHY4010T-050 |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Класа на изолација на моторот | F |
| Работна маса | Дијаметар 500 мм (може да се прилагоди) |
| Тежина | Околу 400 кг |
| Макс. носивост | Аксијален товар ≤100 кг / ≤300 кг / ≤500 кг (може да се прилагоди) |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Апликација
Автоделови, делови за велосипеди, делови за автомобили, челичен мебел, нова енергија, челична конструкција, градежни машини, фитнес опрема итн.
Пакување: Дрвени кутии
Рок на испорака: 40 дена по приемот на претплатата
Најчесто поставувани прашања
1.П: Како да ги изберете вашите апарати за заварување?
A: Ве молиме кажете ни ја тежината, димензиите на вашиот работен дел и покажете ни ги фотографиите од неговата положба за заварување, а потоа ќе ви препорачаме соодветен позиционер за заварување.
2.П: Може ли да го користам вашиот позиционер за мојот робот fanuc/abb/kuka/yaskawa?
A: Да. Но, моторот треба да го понудите и инсталирате сами.
3.Q: Дали прифаќате нарачка по нарачка?
A: Да, можеме да го дизајнираме позиционерот со различен товар и големина на работната маса.







