роботизирана работна станица за заварување за мали делови
Технички параметар на позиционерот
| Модел | JHY4010U-050 |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Калкулација на изолација на мотор | F |
| Работна маса | Дијаметар 500 мм |
| Тежина | Погледнете ја вистинската тежина |
| Макс. носивост | Аксијален товар 100 кг |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Компоненти на роботска работна станица
1. Робот за заварување:
Тип: MIG робот за заварување-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG робот за заварување: BR-1510B, BR-1920B
Ласерски робот за заварување: BR-1410G, BR-1610G
2. Позиционер
Модел: JHY4010U-050
Тип: позиционер со 2 оски
3. Извор на енергија за заварување
Тип: извор на енергија за заварување 350A/500A
4. Заварувачка ламба
Тип: факел со воздушно ладење, факел со водено ладење, факел со притискање и влечење
5. Станица за чистење на факелот:
Модел: SC220A
Тип: Автоматско чистење на пневматски факел за заварување
Други периферни уреди на роботската работна станица
1. Роботска шина што се движи
Модел: JHY6050A-030
2. Ласерски сензор (опционално)
Функција: следење на заварување, позиционирање
3. Завеса за безбедност на светлината (опционално)
Заштитно растојание: 0,1-2 м, 0,1-5 м; заштитна висина: 140-3180 мм
4. Безбедносна ограда (опционално)
5.PLC кабинет (опционално)
Материјал за заварување
Заварување од не'рѓосувачки челик
Заварување на алуминиум
Заварување на јаглероден челик
Заварување со поцинкувани цевки/цевки/плочи
Заварување со ладна ролна
Апликација
Автоделови, делови за велосипеди, делови за автомобили, челичен мебел, нова енергија, челична конструкција, градежни машини, фитнес опрема итн.
Пакет:Дрвени кутии
Време на испорака:40 дена по приемот на претплатата
Најчесто поставувани прашања
П: Кои информации треба да ги дадам за да можете да ми препорачате соодветен робот?
Одговор: Ве молиме наведете ги деталните цртежи на работниот дел, вклучувајќи го материјалот, дебелината, положбата на заварување, димензиите и тежината на работниот дел.
П: Можете ли да обезбедите прилагодена услуга за нашиот производ?
Одговор: Да. Ќе ви обезбедиме професионални решенија за роботски систем за заварување според вашиот специфичен производ. Само треба да ни ги испратите деталните цртежи на производот и барањата за заварување, а потоа ќе излеземе со прилагодена техничка понуда за вас.
П: Кој е гарантниот период и времето на испорака?
Одговор: Гарантниот период е 12 месеци. А времето на испорака е во рок од 30 дена по приемот на вашиот депозит.
П: Сакам да го знам квалитетот на заварувањето за нашиот производ, што треба да направам?
Одговор: Можете да ги испратите вашите примероци во нашата фабрика за тест заварување. По тестирањето на заварувањето, ќе ви го испратиме видеото и сликите од заварувањето за референца. Исто така, ќе ви ги испратиме примероците назад за верификација.












