роботска ќелија за заварување со позиционер и лизгачка шина за одење
Опис
Обично, најдолгиот дострел е 2000 mm за раката на роботот за заварување. Откако работниот дел ќе стане преголем за употреба на робот од 2000 mm, тогаш подвижната шина за заземјување помага да се продолжи должината на движење на роботот. Контролниот кабинет, изворот на енергија за заварување и другата опрема исто така може да се дизајнираат така што ќе стојат на шината.
Од друга страна, позиционерот со 1-оска глава-опашка помага да се држи долгиот работен дел и да се ротира за да се постигне заварување напред и назад.
Технички параметар на позиционерот
| Модел | JHY4030A-180 / JHY4030A-250 |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Калкулација на изолација на мотор | F |
| Работна маса | 1800X800mm / 2500X800mm (може да се прилагоди) |
| Тежина | Околу 600 кг / околу 800 кг |
| Макс. носивост | Аксијален товар ≤300 кг / ≤500 кг / ≤1000 кг (>1000 кг може да се прилагоди) |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Технички параметар за подвижна шина
| Модел | JHY6030A/ 6050A/ 6100A |
| Номинален влезен напон | Еднофазен 220V, 50/60HZ |
| Калкулација на изолација на мотор | F |
| Работна маса | 500X500mm (може да се прилагоди) |
| Тежина | Околу 450 кг |
| Макс. носивост | Аксијален товар ≤300 кг / ≤500 кг / ≤1000 кг (>1000 кг може да се прилагоди) |
| Повторливост | ±0,1 мм |
| Позиција на стоп | Секоја позиција |
Пакување: Дрвени кутии
Рок на испорака: 40 дена по приемот на претплатата
Најчесто поставувани прашања
П: Дали треба да купам и позиционер што ќе одговара на роботот за заварување?
Одговор: Тоа зависи од сложеноста на вашите обработени парчиња. Ако вашиот обработен дел е сложен, тогаш треба да купите позиционер што ќе одговара на роботот за заварување.
П: Кои информации треба да ги дадам за да можете да ми препорачате соодветен робот?
Одговор: Ве молиме наведете ги деталните цртежи на работниот дел, вклучувајќи го материјалот, дебелината, положбата на заварување, димензиите и тежината на работниот дел.
П: Можете ли да обезбедите прилагодена услуга за нашиот производ?
Одговор: Да. Ќе ви обезбедиме професионални решенија за роботски систем за заварување според вашиот специфичен производ. Само треба да ни ги испратите деталните цртежи на производот и барањата за заварување, а потоа ќе излеземе со прилагодена техничка понуда за вас.
П: Можете ли да испратите инженер во нашата земја за поставување на машината?
Одговор: Да. Ќе испратиме инженер во вашата земја за да ви помогне со инсталацијата и пуштањето во работа, како и со обуката. За какви било проблеми, можеме да обезбедиме и онлајн услуга.
П: Сакам да го знам квалитетот на заварувањето за нашиот производ, што треба да направам?
Одговор: Можете да ги испратите вашите примероци во нашата фабрика за тест заварување. По тестирањето на заварувањето, ќе ви го испратиме видеото и сликите од заварувањето за референца. Исто така, ќе ви ги испратиме примероците назад за верификација.












